Perwoll Perwoll Perwoll

KUSURSUZ BRONZLUK

UVA ve UVB ultraviyole ışınları cildi yaşlandırıp yakarak geri dönüşü olmayan hasarlara yol açabilir. Şimdilerde güneşte bronzlaşmış gibi bir görünüm elde etmek için birçok harika alternatif varken böyle bir riske girmeye gerçekten hiç değmez.

Özel etkinlikler ve poz vermenizi gerektirecek durumlar için kısa süreli çözümlerden uzun etkili yöntemlere kadar, size güvenli bir şekilde bronzlaşmanın sırlarını sunuyoruz.

BAŞTAN AŞAĞI SPREYLEYİN: PROFESYONEL YAKLAŞIM

Kahverengi bir cam sprey şişesi

İlk defa mı spreyle bronzlaşacaksınız? Bu altın kuralları uygulayın ve tüm vücudunuzda eşit ve doğal bronzluğun keyfini günlerce çıkarın.

 1. Kişisel olarak tavsiye edilen veya gidenlerin memnun kaldıkları bir sprey solaryum stüdyosuna gidin.
 2. Sprey solaryum için en uygun hava kuru ve serin havadır. Nemli ve yağmurlu günlerde gitmekten kaçının; çünkü cildinizde çizgiler halinde izler kalabilir.
 3. Solaryum çözümleri koku bırakabilir ama duş almadan önce sekiz saat beklemelisiniz yoksa bronzluğun cildiniz üzerindeki eşitliği bozulabilir.
 4. Duşta cildinizi kesinlikle ovalamayın! Banyo lifi veya aşındırıcı duş ürünü kullanmayın. Bu ürünler çekici altın görünümünüzü kısım kısım kaybetmenize neden olur.

Not: Spreyle elde edilen bronzluk ilk olarak vücudunuzun daha sık yıkadığınız ve temizlediğiniz kısımları olan eller ve yüzden çıkmaya başlar; bu normaldir!

EVİNİZİN RAHATLIĞI: PARILTILI BİR KENDİN YAP ÜRÜNÜ

Bacağına krem süren bir kadının yakından çekimi

Evde uygulamak için bir krem, losyon, jel veya köpük satın aldıysanız profesyonel bir bronz görünüm için bahsedeceğimiz ekipmanları bulundurun ve altın değerindeki talimatlarımızı uygulayın!

 1. Birkaç saat öncesinden ölü derilerin biriktiği dirseklerinize, dizlerinize ve ayaklarınıza daha fazla özen göstererek cildinizi güzelce ovalayın. Böylece pürüzsüz ve tüm cildinize eşit olarak dağılmış bir bronzluk için zemin hazırlamış olacaksınız.
 2. Sonrasında ürünü düzgünce uygulayıp ovalamak için acele etmeyin ve bir saat kadar, hatta daha fazla bekleyin.
 3. Ürünün dökülmesine karşı hazırlıklı olmak için yakınınızda mendil bulundurun.
 4. Ürünü yüzünüze ve vücudunuza sürerken lateks eldiven kullanın, böylece tırnaklarınızda iz kalmaz.
 5. Kaşlarınız gibi bronzlaşmasını istemediğiniz bölgelere vazelin sürün. Saçlarınızı sıkı bir lastik tokayla toplayın.
 6. Ürünü eşit bir şekilde uygulayın; kulaklarınızın arkasını, çenenizin altını ve ayaklarınızın üst kısımlarını unutmayın.
 7. Ürünü uyguladıktan ne kadar sonra giyinebileceğinizi öğrenmek için ürün talimatlarına bakın.
 8. Birkaç gün boyunca jilet kullanmayın veya cildinizi ovalamayın, aksi halde çizgi şeklinde izlerle karşılaşırsınız.

DOĞAL PARLAKLIĞINIZI ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN HIZLI ÇÖZÜMLER

Elmacık kemiklerine bronzer uygulayan bir kadın

Akşam dışarı çıkacaksınız diyelim, baştan aşağı altın bir görünüm ya da büyüleyici bir görünüm için hiç uğraşamaz mısınız ?

1. Açık, orta veya koyu seçenekleri arasından, doğal cilt tonunuza uygun bir fondöten seçin.

2. Cilt alt tonunuza uygun bir bronzer seçin:

 • Soğuk Ton: Bileklerinizdeki damarlar mavi görünüyorsa soğuk bir cilt tonunuz var demektir ve en iyi sonucu elde etmek için pembe tonlu bronzer'lar kullanmanız gerekir
 • Sıcak Ton: Bileklerinizdeki damarlar yeşil görünüyorsa sıcak bir cilt tonunuz var demektir ve şeftali tonlarında bronzer'lar kullanmanız gerekir
 • Nötr Ton: Bileklerinizdeki damarlar hem mavi hem yeşil görünüyorsa nötr bir cilt tonunuz var demektir ve tüm seçenekleri kullanabilirsiniz!

İpucu: Mat pudra bronzer'lar daha doğal görünür.

3. Fırçanızdaki fazla pudrayı üfleyin ve hafif fırça dokunuşlarıyla tüm yüzünüze uygulayın. Cildinizi sağlıklı gösterecek güzel bir canlılık yakalamak için elmacık kemiklerinizin altındaki bölgelere, alnınızın yan kısımlarına ve burnunuzun kenarlarına daha fazla odaklanın. “Maske” görünümünden kaçınmak için dekolte ve boyun bölgenize de uygulamayı unutmayın.

Parlaklığınızı vurgulamak için soğuk veya sıcak alt tonlarınızı ortaya çıkaran kıyafetler ve takılar tercih edin:

 • Soğuk Ton: Pembe, mor, mavi, mavimsi yeşil renkli kıyafetleri ve gümüş takıları tercih edin
 • Sıcak Ton: Canlı, altın, şeftali tonlarında veya zeytin yeşili kıyafetleri tercih edin ve altın rengi takılar kullanın