Perwoll Perwoll Perwoll

MAKYAJ TRENDLERİ: MÜKEMMEL YAZ GÖRÜNÜMÜ

Sadelik iyidir! Bu sezon minimal, sağlıklı ve hepsinden öte doğal görünümler revaçta. Güzellik endüstrisi, insanın saf, doğal güzelliğine odaklanmışken mükemmel, canlı ve yokmuş gibi görünen makyajlar, yaz sahnesini etkisi altına alıyor. Katılmak ister misiniz? Yaz görünümünüzü kusursuz hale getirmek için işte üç adım:

1. ADIM: NEMLİ, CANLI CİLT

Yokmuş gibi görünen, doğal fondöten sürmüş bir kadın.

Temiz, doğal görünümlü, canlı bir cilt en çekici yaz görünümlerini taçlandırır. Bu sezonun olayı, yalnızca birkaç kusuru kapatılmış ve tonu hafifçe dengelenmiş, en hassas ve güzel haliyle sergilenen ciltler. İyi ki de öyle, çünkü yüzünüze hücum eden güneş ışınlarının altında en son ihtiyacınız olan şey, kat kat makyaj.

Bununla birlikte, yüzünüze herhangi bir makyaj fırçası değdirmeden önce cildinizin buna hazır olduğundan emin olun. Cildinizin harika görünümünü korumak için düzenli bir temizleme ve nemlendirme ritüeli oluşturun ve cilt tipinize uygun ürünler kullanın. Eski makyajınızı mutlaka temizleyin ve gözler gibi hassas alanlara özellikle dikkat edin. Cildinize biraz ekstra özen göstermek için ara sıra maske uygulayın veya bakım yapın.

Nemli kusursuz bir görünüm nasıl elde edilir:

Canlı bir cilt, hafif bir makyaja bağlıdır. Yoğun kapatıcılığı olan fondötenlerden uzaklaşın ve bunun yerine BB ve CC kremler veya cushion fondötenler gibi daha hafif çözümleri tercih edin. Bu ürünler topaklanma yaparak doğal güzelliğinizin önüne geçmeden cilt tonunuzu dengeler. İstenen nemli görünümü elde etmek için elmacık kemiklerinizin ve kaş çizginizin hizasına krem veya toz aydınlatıcı sürün.

2. ADIM: GÖZLER ÖNEMLİDİR

Dikkat çekici mavi far sürmüş doğal makyajlı bir model.

“Gözler ruhun aynasıdır” diye bir söz var, o zaman gözlerimizi ön plana çıkarmak gayet mantıklı bir davranış olur. Yazın en çekici makyaj trendleri bunu iki şekilde yapıyor: belirgin kaşların etrafında yoğunlaşan, yokmuş gibi görünen çekici görünümler ve yaz renkleri kullanılarak oluşturulan ve gözlerinizin rengini vurgulayan renk patlamaları. Hazır mısınız?

Yokmuş gibi görünen makyaj nasıl yapılır:

Büyük, çarpıcı doğal kaşlar çok önemlidir. Kaş kalemi veya fırçası kullanarak ilgiyi olması gereken yere çekin. Göz makyajınızı sıcak, cilt tonunuza uygun renklerle doğal ve minimal tutun ve bırakın gözleriniz konuşsun.

Renkli görünüm nasıl elde edilir:

Gözünüzün doğal rengini ve şeklini ortaya çıkaran parlak yaz renkleriyle sezonun neşesini kucaklayın. Limon yeşili, elektrik mavisi ve turuncu gibi canlı renkler revaçta, o yüzden cesur olun ve denemekten korkmayın. En iyi sonucu elde etmek için doğal göz renginizle tezat oluşturan bir renk seçin ve göz çizginiz boyunca uygulayın.

3. Adım: Dudaklarınız konuşsun

Mat kırmızı ruj sürmüş, doğal nemli makyaj yapmış bir model.

Dudaklarınız konuşmak için yaratılmış; onları öz güven saçan harika renklerle ve tahmin ettiğiniz gibi, doğal güzellikle donatırsanız emin olun konuşacaklardır. Bu sezon iki mükemmel tarz gündemde: doğal dudaklarınızı bir üst seviyeye taşıyan ten rengi ile birlikte parlak bir görünüm ve dudaklarınızın doğal şeklini ortaya çıkaran cesur, kırmızı ve mat bir görünüm.

Ten rengi, parlak görünüm nasıl elde edilir:

Dudaklarınızın doğal güzelliğini artıran doğal renkli bir pırıltıyla onlara canlılık ve parlaklık verin. En iyi sonucu elde etmek için doğal dudak renginizden daha sıcak ve koyu bir ton seçin.

Cüretkâr kırmızılı görünüm nasıl elde edilir:

Dudaklarınızın dış çizgisini koyu bir ton ile belirginleştirin ve sonra parlak, mat, tavrından ödün vermeyen kırmızı bir rujla dikkatleri dudaklarınıza çekin. Bu cüretkâr renk; canlı ve doğal cildinizi ve yokmuş gibi görünen göz makyajınızı ortaya çıkaracak.

Sadelik iyidir! Mükemmel, doğal, yokmuş gibi görünen makyajlar podyumları sallıyor. Muntazam, doğal yaz makyajınızı üç kolay adımda işte böyle kusursuz hale getirebilirsiniz…

Dikkat çekici kırmızı bir ruj sürmüş, minimal doğal makyaj yapmış bir kadın.