Perwoll Perwoll Perwoll

YAZ İÇİN SAÇ MODELLERİ

Saçınızı yaz eğlencesinden mahrum bırakmayın! Kolay topuzlardan çekici plaj dalgalarına kadar ısınan havalara uygun en havalı saç modelleri ve bakım tavsiyeleriyle karşınızdayız…

4 ÇEKİCİ YAZ GÖRÜNÜMÜ

1. Topuz

Topuzlu bir kadın.

Kolay, şık ve pratik topuz modeli yazın en çekici görünümü olarak geri döndü. Bu sezonun olayı, saçınızın cesur ve özgür karakterini gösteren ve ayrıca önünüze gelmesini engelleyen, kolayca yapılabilecek, doğal görünümlü modeller.

Nasıl yapılır:

 1. Saçınızı at kuyruğu şeklinde kafanızın üstünde tutun.
 2. Bağlamadan önce kendi etrafında döndürüp kıvırın.
 3. Beğendiğiniz saç spreyiyle hafifçe spreyleyin.
 4. Parmaklarınızla topuzun dibinden hafifçe çekiştirerek doğal bir görünüm kazandırın.

2. Plaj dalgaları

Uzun plaj dalgalarına sahip bir kadın.

Yazı, hafif dağınık plaj dalgaları kadar iyi yansıtan başka bir şey bulamazsınız. Bu sezonun en çekici tarzlarının; tuzlu hava, ayaklarınızı okşayan kum ve yataktan yeni kalkmışsınız hissi veren umursamaz, doğal saçlar hakkında söylediği şarkıya karşı koyamayacaksınız.

Nasıl yapılır:

 1. Köpük gibi şekillendirici ürünlerle elinizde sıkıştırarak saçınıza hacim verin.
 2. Deniz tuzu spreyi kullanarak deniz esintili son dokunuşu yapın. Daha düzenli dalgalar elde etmek için saç maşasıyla saçınızı farklı yönlerde dalgalandırın ve doğal bir son görünüm için deniz tuzu spreyi sıkıp ellerinizle karıştırarak dağıtın.

3. YAZ ÖRGÜLERİ

Aşağıdan örgülü topuz yapmış bir kadın.

Bu sezonun yaz örgüsü modelleriyle saçınızın önünüze gelmesini engellerken daha önce olmadığı kadar güzel görüneceksiniz. İster at kuyruğu, ister taç örgü, ister kısmi ince örgü şeklinde olsun, örgülerin moda olduğu kesin; o yüzden saçlarınızı örerek mevsimin saçlarınızda hayat bulmasına izin verin.

Nasıl yapılır:

 1. Saçınızı kaşınızın kavisli kısmının hizasından ayırın ve fazla olan kısmı tutturun.
 2. Kalan kısmı üç parçaya ayırın.
 3. Bu kısımları olabildiğince sıkı örün ve sabitleyin.
 4. Saçınızın tutturduğunuz kısmını serbest bırakın, saç maşasıyla şekillendirerek ve şekillendirici bir ürün veya deniz tuzu spreyi yardımıyla hacim kazandırın. Alternatif: Ayırdığınız iki kısmı da örün ve ensenizde topuz yapın.

4. AT KUYRUĞUNUN GÖSTERİŞİ

Aşağıdan toplayıp fular ile bağladığı at kuyruğuyla bir kadın.

Mütevazı at kuyruğu geri döndü ve süslü katkıların etkisiyle yenileniyor. Pırıltılı tokalardan sade kurdelelere, ipek ve deri bandanalara kadar her çeşit aksesuarı barındıran bu son moda stili sevmemeniz imkânsız.

Nasıl yapılır:

 1. Saçınızı aşağıdan at kuyruğu şeklinde bağlayın.
 2. Kurdele veya süslü bir toka ile süsleyin. Ya da podyumlarda yapılanları taklit edin ve ipek bir fular ile bağlayın: Fuları yukarıdan beş santim aşağıda olacak şekilde at kuyruğunuzun etrafına dolayın, ucunu içeri sokun veya bağlayın ve at kuyruğunuzun ucunu serbest bırakın.

YAZA ÖZEL SAÇ BAKIMI İÇİN İPUÇLARI

Saçınızın gerçekten parlamasını istiyorsanız, bakımına özen göstermelisiniz. İşte yazın dikkat etmeniz gerekenler:

 1. Nemlendirin: Saçınız yaz sıcağında kurur, bu yüzden su içerek, duştan sonra saç yağları sürerek ve iki haftada bir nem maskeleri kullanarak saçınızı bol bol nemlendirin.
 2. Sıcaktan kaçının: Yakıcı bir yaz gününde bu o kadar kolay olmayabilir ama eğer mümkünse, kurutma makinesiyle kurutmak yerine saçınızı biraz kendi haline bırakın. Zaten kendi halinde kurumuş saçlar revaçta.
 3. Düzenli olarak kestirin: Saçlarınızın uçlarını aldırmak için düzenli olarak kuaföre gitmek kıl foliküllerinin ayrılmaması açısından yazın özellikle önemlidir, ayrıca en son dedikoduları da öğrenmiş olursunuz.
 4. Güneşten korunun: Tıpkı cildiniz gibi saçınızın da güneşten korunması önemlidir. Mümkün olduğunca SPF özelliği olan şekillendirici ve saç bakım ürünlerini kullanmaya çalışın.

Yaza özel daha fazla cilt ve saç bakımı ipuçları için Bu Sezon Uygulamanız Gereken En İyi Yaz Cilt Bakımı İpuçları makalemize göz atın.

Kavurucu sıcaklar başlarken size de yapacak tek bir şey kalıyor: Sezonun en havalı, salaş görünümlerine sahip saç modelleriyle etrafı kasıp kavurmaya başlamak. Karşınızda mükemmel saç stillerini açıkladığımız rehberimiz…

Kameraya gülümseyen kıvırcık saçlı bir kadın.