Perwoll Perwoll Perwoll

YIKANIR MI? GÖZ KAMAŞTIRICI KIYAFETLERİN KORUNMASI

Pahalı kıyafetler ve mücevherler olmazsa olmazımız. Moda dünyası da bunu bildiğinden boncuk, pul ve aplike işlemeli kıyafetler üretmeye devam ediyor. Aynısı kaşmir, ipek ve ince yün gibi dokunulası kumaşlar için de geçerli. Bu kumaşların tenimize dokunuşları bizi adeta şımartıyor ve lüks bir his yaratıyor. En değerli kıyafetlerinize en uygun bakımı yaparak onları nasıl koruyacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin:

GENEL İPUÇLARI

Yakın çekim yıkama talimatları etiketi.
  1. Giysi sadece kuru temizlemeye mi verilmeli, elde mi yıkanmalı yoksa düşük sıcaklıkta, hassas makine yıkamasına uygun mu? Tüm bunları öğrenmek için yıkama talimatlarına bakın.
  2. Ceketleri, pelerinleri veya hırkaları cilde temas eden kıyafetler kadar sık yıkamak gerekmez. Birkaç saat dışarıda asılı bırakarak bunların hava almalarını sağlamanız yeterli olacaktır.
  3. Koltuk altı bölgesinin koku yaptığını mı fark ettiniz? Kolayca yıkanamayan kıyafetler için: Bir sprey şişesini doğal lavanta özü ile doldurun, lekelerin üzerine sıkın, giysiyi kuruması için dışarı asın. Alkol, kokuya neden olan bakterileri yok eder. Alkol yerine doğal lavanta da kullanabilirsiniz.

SOFİSTİKE IŞILTINIZI NASIL KORURSUNUZ?

İşlemeli ceket giymiş bir kadın.

Yanardöner boncuklar, değerli taşlar, metal detaylar ve hologram aplike baskılar ışık saçmanın ve basit bir kıyafete lüks bir görünüm kazandırmanın hoş bir yöntemidir.

Kötü yanıysa boncuklardan veya pullardan biri bile kopsa ya da aplike baskının kenarı bile kıvrılsa, ışıltı etkisinin tamamen kaybolmasıdır. Bu tarz kıyafetleri çamaşır makinesinde yıkadığınızda baskı resmi bozulabilir. Bu yüzden mümkünse bu kıyafetleri soğuk veya ılık suyla ve hassas çamaşır deterjanı kullanarak elde yıkayın.

Nazikçe sıkarak fazla suyunu akıtın ve kıyafeti çamaşırlığa düz bir şekilde sererek kurutun; böylece üzerlerinde bulunan parçalar aşağı çekerek kıyafetin şeklini bozmaz.

HASSAS KUMAŞLARIN SÜREKLİ GÜZEL GÖRÜNMESİNİ NASIL SAĞLAYABİLİRİM?

Yatağın üzerine serilmiş pembe ipek bir elbise.

Kaşmir bir hırka veya merinos yünden bir şal ile sarmalanmak yalnızca kışa özgü değildir. Serin yaz akşamlarında da bu lüks sıcaklığa ihtiyaç duyabiliyoruz. Bu lüks tekstil ürünlerinin sorunu ise tüylenme risklerinin olması: Kollarımızın sürtmesiyle veya sandalyenin arkasına yaslanmakla hassas ve ince örgü dokuma kıyafetlerde küçük çıkıntıların oluşması.

Yün, ipek ve saten gibi hassas kumaşlardır; bu yüzden bunları çamaşır makinesinde yavaş, elde yıkama ayarında veya doğrudan elde yıkayın. Hassas kumaşlar için özel bir deterjan olan Perwoll Yünlüler ve Narinler ürününü kullanarak cildinizi şımartan bu kumaşların yeni gibi görğnmesini ve öyle hissettirmesini sağlayın. Aşırı ıslaklığın neden olduğu kenar sarkmasını engellemek için düz bir zeminde bekleterek kurutun.

KOTLARIMIN HARİKA GÖRÜNTÜSÜNÜ NASIL KORUYABİLİRİM?

Askıya asılmış bir kot pantolon.

1930'ların sonuna kadar kot kıyafetler fabrika işçilerinin iş kıyafetleri olarak üretiliyordu. Sağlam metal zımbalarla tutturulan dayanıklı kumaş cildi sert koşullardan korumak için idealdi.

O zamandan bu yana kot pantolon, ceket ve elbiseler podyumlara kadar çıktı ve artık hemen hemen herkesin bu günlük kullanıma uygun kumaştan yapılmış bir kıyafeti mutlaka var.

Dayanıklılığına rağmen, yine de kotun harika görünümünü korumak için uymanız gereken birkaç kural var:

  • Yıkamadan önce tersini çevirin; böylece düğmelerin ve fermuarların kumaşı yırtma olasılığını azaltmış olursunuz.
  • Çekmelerini, renklerinin solmasını veya esnek ürünlerin esnekliğini kaybetmesini engellemek için kotlarınızı düşük sıcaklıklarda yıkayın.
  • Soğuk yıkamalarda işlev gören, renkleri ve kıyafetlerin koyu tonlarını koruyan Geliştirilmiş Yenileme Etkisiyle Perwoll Siyah & Doku gibi bir çamaşır deterjanı kullanın.
  • İdeal olan kotların asılarak kurutulmasıdır, fakat kurutma makinenizi kullanacaksanız makinenizi en soğuk ayara getirin ve kıyafetleri tam kurumadan, hâlâ hafif nemliyken makineden çıkarın. Böylece kıyafetlerinizin birden küçülmesini ve dar gelmeye başlamasını engellersiniz!