Perwoll Perwoll Perwoll

#Yenileyin

İleri dönüşüm için neler yapabilirsiniz?

Muhteşem üçlü: Hasarlı elbiseleri onarmak için 3 kendin-yap fikri

Ayrılmış dikişler, kumaş yırtılması ve dikişsiz kenarlar... Bunlar bir elbisenin en yaygın sorunlarından. Ama yıpranmış elbisenizi atmak yerine onu kendiniz tamir edip kurtarabilirsiniz. Bunu neden daha önce yapmadığını sorgulayacaksınız.

Elbisenizi onarın - dikişsiz kendin-yap kıyafet fikirleri

Nelere ihtiyacınız var:

  • Hasar görmüş bir elbise
  • Ütüyle yapıştırılan kenar katlama bantı
  • Deri veya kumaş parçaları
  • Kumaş yapıştırıcısı
  • Yapışkan bant
  • Dekoratif kurdele

 

Nasıl yapacaksınız:

1. Elbise kenarları, dikişin dışarıdan görünmemesi için narince tutturulurlar. Bu dışarıdan hoş görünebilir fakat bir pantolonun kenarlarına kıyasla çok daha az dayanıklıdır. Kendiniz dikseniz bile bitmemiş bir kenarın düzgünce onarılmasının çok zor olduğunu göreceksiniz. Ütüyle yapıştırılan bantlarla elbisenizin kenarını katlama ve dikme stresinden kurtulun.

Step 1: A woman hemming a dress with iron-on tape.

2. Bir diğer yaygın sorun ise özellikle dar etek ve elbiselerin yırtılan dikişleri. Bir büyük adım veya aceleci bir harekette eteğinizin dikişleri ayrılabilir. Eğer bu bir kereden fazla olduysa kenarlarını üçgen bir deri veya kumaş parçası ile güçlendirmeyi deneyin. Önceki kendin-yap projelerinizden kalan kumaş parçaları bu iş için ideal. Onları bir kumaş yapıştırıcısıyla yapıştırın.

Step 2: A woman fixing a seam with a small triangle of leather and glue

3. İster inatçı bir leke, ister bir yere takılan bir iplik veya ister dokumada bir kusur olsun küçük bir hasar en sevdiğiniz elbisenizi mahvedebilir. Favori elbisenizi, nahoş kusurları kapatmak için çift taraflı bir bantla tamir edin. Biz, dışarı çıkmış bir ipliği kapatmak için basit dekoratif kurdelelerle eğlenceli bir desen yarattık. Daha kalıcı sonuçlar için, ütüyle yapışan bantları kullanın veya dikiş makinesiyle kurdeleleri dikin.

Step 3: A close-up of a woman placing ribbons to conceal a snagged thread