Spor giyimli bir adam bir taş arka planın önünde çömeliyor ve elinde mavi bir içecek tutuyor

Spor deterjanı: Fonksiyonel ve spor kıyafetlerinin uygun şekilde yıkanması

Spordan zevk alan herhangi biri bilir: Spor giyim için önemli olan materyallerin hafif, nefes alabilen ve elastik olmasıdır. Açık hava sporu için su ve rüzgar dayanıklılığı da büyük öneme sahiptir. Fonksiyonelliğini olabildiğince uzun süre etkilemek için, üstün kalite spor giyim, hassas lifleri koruyan etkili bir temizlemeye ihtiyaç duyar. Çözüm, spor giyim için özel deterjanlar – örneğin Perwoll- kullanmaktır. Terli spor giyim ürünlerini etkili bir şekilde temizler ve materyale bakım yapar. 

Spor giyim deterjanları neyi başarıyor?

Özellikle atletler ve aktif insanlar için yapılmış kıyafetler daha komplike hale geliyor. Hafif ve hızlı kuruyan spor giyimde, yapay fonksiyonel lifler, saf pamuğun uzun süre önce yerini aldılar. Koşu ya da açık hava kıyafetleri genellikle spandeksle karıştırılmış, çokça hareket özgürlüğü tanıyan ve hızla kuruyan, kısmen ya da tamamen polyesterden yapılmıştır. Özel spor deterjanları, örneğin Perwoll Sport Activecare Advanced, kıyafetleri tamamen temizler, ter kokusunu yok eder ve aynı zamanda onları korur. Diğer ürünlerle örneğin çok amaçlı deterjanlarla, neme ve rüzgara karşı koruma, hareket özgürlüğü ve esnekliğinin yanı sıra nefes alabilirlik de dahil olmak üzere spor giyimin pozitif işlevlerinden ödün verme riskini alabilirsiniz.

Hangi deterjan fonksiyonel kıyafetler için en iyisi?

Fonksiyonel ya da spor kıyafetleri için her zaman Perwoll Sport Activecare Advanced gibi sıvı spor deterjanı kullanınız. Yüksek kalite lifleri korurken aynı zamanda terli ve kirli spor kıyafetini de tamamen temizler. Ek olarak, kötü kokuyu nötrler ve giysilerinize harika ferahlık sağlar. Açıkça spor ve fonksiyonel kıyafetlerin özellikleri için tasarlanmıştır. Mesela, deterjan membrane giysiyi (?) korur ve fonksiyonel kumaşların olabildiğince uzun süre rüzgar ve su geçirmez olarak kalmasını sağlar. Üstelik emprenyeyi su geçirmez maddelerle düzenli olarak yeniler. Son olarak, sık giyilen ve yıkanan kıyafetler, koruyucu işlevi zamanla etkiler.

İpucu: Spor kumaşlarında olduğu gibi diğer her giysi için ideal deterjan bulunmaktadır. Örneğin Perwoll Yünlüler ve Narinler’i yün kıyafetleriniz için ya da Perwoll Bakım ve Ferahlık’ı tüm karışık ve sentetik kıyafetleriniz için kullanınız.

Spor giyimli bir kadın büyük adımlarla merdiveni çıkıyor