Skip to Content
Bir masanın üzerinde bir kot pantolon, bir makas, lastik bantlar ve renkli yamalar bulunuyor

Muhteşem üçlü: Kot pantolonları onarmanın 3 yolu

Hepimiz biliyoruz ki hızlı moda kot pantolonlar uzun süre giyilmek için tasarlanmıyor. Uzun ömürlü kaliteli kıyafetler satın almak hem çevre için daha iyidir hem de uzun dönemde karşılığını verir. Eğer alışveriş alışkanlıklarınızı yeniden düşünmeyi deniyorsanız ama dolabınızın arkalarında eski ve yıpranmış kot pantolonlar varsa onları henüz atmanız için bir sebep yok. İşte kot pantolonlarınızı onarmanız için önerilerimiz.

Hızlı moda kot pantolonları nasıl daha uzun ömürlü hale getirebiliriz

İyi haber: hızlı moda kot pantolonlar bile yaşlandıkça güzelleşiyor. Kullanıldıkça her bir pantolona karakterize eden bir patina ekleniyor. Üzerinde delik olsa, fermuarı bozuk olsa veya paçaları yıpranmış olsa bile. Hızlı moda kot pantolonlarınızın ömrünü uzatmak için bu yaygın sorunları nasıl onaracağınızı öğrenin. 

Hızlı moda kot pantolonlarınızı onarmak için kendin-yap fikirleri

You need to accept cookies to play this video

Nelere ihtiyacınız var:

 • Zarar görmüş bir kot pantolon
 • Bozuk fermuarı düzeltmek için lastik
 • Yıpranmış paçaları dikişsiz düzeltmek için makas
 • Kendinden yapışkanlı veya ütüyle yapıştırılan yamalar

Nasıl yapacaksınız:
1. Hızlı moda kot pantolonlarıyla ilgili en yaygın problemlerden biri eğer dikiş bilmiyorsanız onarmanın zor olmasıdır. Fermuarı değiştirmek pahalı olabilir fakat bu hızlı tamir basit ve etkili. Size fermuarları onarmanın bir hilesini göstereceğiz. Fermuarınızın çekme yerine bir lastik bant, lastik toka veya hatta bir ataş takın ve daha sonra onu düğmenin etrafına dolayın. İşte oldu! Eğer kilo aldıysanız, hamileyseniz veya başkasının kot pantolonuna sığmaya çalışıyorsanız aynı hileyi adapte edebilirsiniz. Elastiği düğme deliğinden geçirin ve diğer ucunu düğmenin etrafına sarın. Belinizi kapayan uzun bir üst giyerseniz kimse farkına varmayacak. 

İki el bir kot pantolonun fermuarını bir lastik bantla onarıyor

2. Yıpranmış paçalar yine yaygın bir problem ve eğer dikiş dikmesini bilmiyorsanız tamir etmesi aynı derecede zor. Neyse ki moda sizin tarafınızda. Yıpranmış yüksek paçalar şu sıralar trend ve bu sizin onu bir kendin-yap fikrine dönüştürmeniz için iyi bir şans. Yıpranmış kısımdan kurtulmak için paçanın arka kısmını kesin. Sonrasında ön kısmını da bilek hizasından kesin. Kenarını keserek yıpratın. Kot pantolonunuzu yıkadıktan sonra sonuç çok daha iyi görünecek.

Ön kısımda ayakların üzerinde kısaltılmış, topuk kısmında ise daha uzun olan giyilmiş bir kot pantolon

3. Kot pantolonlarınızın arka cepleri için hayat o kadar da kolay değil. Cüzdanınızı, cep telefonunuzu hatta siz ne isterseniz onu taşımak zorundalar. Oturduğunuzda ise kenarlarına daha da gerginlik biniyor. Elinde sonunda bir şeyden vazgeçmek zorundalar. O zaman kot pantolonunuzun ceplerini nasıl değiştireceksiniz? Tabii ki süslü dekoratif yamalarla! Hızlı bir tamir için bizim kullandığımız payetli yama gibi yapışkanlı olanları tercih edebilirsiniz. Daha güvenilir bir yama için ise ütüyle yapıştırılanları tercih edebilirsiniz. Eğer cebinizin uzun süreli dayanması istiyorsanız kendiniz bir yama da dikebilirsiniz. İyice güçlendirirseniz orijinalinden bile daha sağlam olur.

3. Schritt: eine tolle DIY-Idee für die abgenutzten Gesäßtaschen deiner Jeans. Klebe einfach einen hübschen Flicken darauf

İlgili Makaleler

 • Haz ve Şehir

  Hızlı moda dünyasında hayatta kalmaya çalışan kıyafetlerin maceraları

 • Yavaş moda için kısa bir test: Giy ya da at?

  Çöpe gitsin mi gitmesin mi? Sorumuz tam da bu. Cevaplamaya hazır mısınız?

 • Ürün İçerikleri & Formülü

  İçinde ne var?

  Perwoll, giysilerinizi daha uzun süre güzel tutmak için size en iyi bakım formülünü sunmak için durmaksızın çalışıyor.