Perwoll Perwoll Perwoll

YAZ İÇİN OFİS TRENDLERİ

Ciddi ve profesyonel ortamlarda kullanılan hafif, renkli kumaşlar ve eğlenceli silüetler moda pırıltılarının ham maddesidir. Başka bir deyişle, yaz mevsimi ve iş hayatı harika bir çift olabilir. İşte yaz trendlerini iş gardırobunuza katmanın yolları ve ilham almanız için sezonun en çekici görünümlerinden dört tanesi!

Davranış kuralları

Her şeyde olduğu gibi profesyonel ortamlarda da kurallar vardır. Bazı şirketlerin katı kıyafet kuralları varken bazıları bu konuda esnektir. Ancak, kesin olan bir şey varsa o da şudur: İş yeriniz bu kurallardan hangisini benimserse benimsesin, yaz neşesini profesyonelliğe ve modaya uyarlayabilirsiniz. İş hayatı trendlerinin aşağıdaki ilkelerine uyun yeter:

1. Uzun lafın kısası

Klasik şort, beyaz gömlek ve uyumlu ceket giymiş bir kadın.

Altınıza veya üstünüze giydiklerinizden sadece birisi kısa olsun; asla ikisi birden kısa olmamalı. Profesyonel görünümünüzün dengeli olması gerekir. Örneğin romantik yaz trendlerini denemek istiyorsanız fırfırlı uzun kollu bir bluzu bir mini etekle veya yüksek belli klasik bir şort ile birlikte kullanabilirsiniz. Alternatif olarak ip askı modasından yararlanmak istiyorsanız ip askılı kıyafetinizi uzun bir pantolon ile birlikte kullanarak görsel dengeyi yakalayabilirsiniz. Yaz dokunuşunu kaybetmeden daha resmi bir etki istiyorsanız üstünüze pastel renklerde bir ceket alabilirsiniz.

Önemli ipucu: Makosen ayakkabılar veya şık spor ayakkabılar gibi daha az resmi ayakkabılar resmi kıyafetleri dengeler; aynı şey tam tersi için de geçerlidir. Kapalı uçlu topuklular günlük kıyafetleri bir üst seviyeye taşıyabilir.

2. AYNI ANDA PROFESYONEL VE EĞLENCELİ OLMAK MÜMKÜN

Saçını ipek bir fular ile toplamış bir kadın.

Moda eğlenceli olmalıdır. İş yerinde bile. Özellikle de yaz aylarında. Daha eğlenceli stillere, trendlere ve baskılara profesyonel bir dokunuş katarak bunlardan olabildiğince yararlanın. Biraz daha serbest iş ortamlarında bunu yapmak için ekoseli, çiçekli veya puantiyeli bir gömlek tipi elbiseyi sivri uçlu klasik topuklularla birlikte giyebilirsiniz. Biraz daha tutucu iş ortamlarında, çok belli olmayan tropikal baskılı bir gömlek giyerek, klasik pantolon yerine pantolon etek tercih ederek görünümünüze eğlence katabilirsiniz. Ayrıca bileğinize, boynunuza ya da at kuyruğunuza yaza uygun renkli bir ipek fular da bağlayabilirsiniz.

3. KİLİT NOKTA RAHATLIK

Beyaz pantolon üzerine mavi bluz giymiş bir kadın.

Yaz trendleri parlak, eğlenceli ve cüretkârdır. Ancak, bu trendleri iş yerinizde başarılı bir şekilde kullanabilmeniz için en önemli unsur, podyumlarda veya Instagram'da gördüklerinizden çok farklıdır aslında. İş ortamına uygun başarılı bir yaz görünümü elde etmenin sırrı öz güvendir. Yeni bir yaz görünümüne bürünmüşken, emin olun öz güveniniz belli olacaktır. Buna karşılık giydiğinizden pek emin değilseniz muhtemelen iş için uygun olmayacaktır. Başka bir deyişle, kişisel tarzınızın ve hislerinizin sizi yönlendirmesine müsaade etmelisiniz.

SON TRENDLERE EN UYGUN GÖRÜNÜMLER

Enerji, renk ve beklenmedik detaylarla dolu. İşte sezonun en iyi iş ortamı görünümleri:

1. HAREKETLİ ÇİÇEK DESENLERİ

Midi boy çiçekli elbise giymiş bir kadın.

Andrew Gn veya Erdem yaz koleksiyonlarında görebildiğimiz uzun, hareketli kolları ve uzun etek boyları olan hafif çiçekli elbiseler, podyumdan ofise rahatlıkla taşınabilecek parçalardır. İdeal profesyonel görünüm için bu yazın şaheserlerini sivri uçlu veya court topuklularla birlikte kullanabilirsiniz.

2. Hem cesur hem sade

Dikkat çekici bir desene sahip etek ve düz kırmızı bluz giymiş bir kadın.

Minimalist üstlerle kombinlenen, dikkat çekici renkli desenlere sahip pantolonlar ve etekler yazının en önemli trendi. Olabildiğince cüretkâr olun ve bilin ki, ikonik beyaz bir tişört veya sade bir bluz ile sezona ve trendlere tamamen uygun bir görünüm elde edeceksiniz.

3. Kabarık kollar

Kabarık kollu gömlek, kot pantolon ve sivri uçlu topuklu giymiş bir kadın.

1980'lerin trendlerinin geri dönmesiyle kol kesimleri, artık dikkat çekici ve kabarık bir biçime bürünüyor. Dikkat çekici parçaların sade sigaret pantolonlar, evaze mini etekler ve yüksek belli pantolon eteklerle bir araya gelmesiyle moda öncüsü ofis görünümleri ortaya çıkıyor.

4. BAŞTAN AŞAĞI RENKLİ

Pastel pembe, son moda döpiyes giymiş bir kadın.

Daha parlak ve alışılmadık renkleri siyah ve griye tercih etmek cesaret işidir ama aynı zamanda yaz mevsimi bunu gerektirir. Bu sezon parlak Crayola renkler ve mütevazi pastel tonlar döpiyes görünümlerini ofis için mükemmel hale getiriyor.

2018'in en çekici yaz görünümleri profesyonel ortama göre güzel bir dönüşüm geçiriyor. Yazı en iyi şekilde ofisinize nasıl taşırsınız, işte karşınızda…

Yaz şapkası takmış, mavi bluzlu bir kadın.