Skip to Content

Aksesuarlarla bir gömleğe 6 farklı tarz yansıtın

Dolabınızı yeni kıyafetler almadan güncellemek mi istiyorsunuz? Kendin-yap kıyafet videomuz eskiden sevdiğiniz beyaz gömleğinizle nasıl 6 farklı stil yaratabileceğinizi gösteriyor. Gömleiğinizi nasıl değiştirebileceğinizi öğrenin ve bu vintage tüyolarla dolabınızdan maksimum verimi alın.

Beyaz gömlekler neden vintage hazinelerdir?

Beyaz gömlekler her şeyle giyilebilen zamansız klasiklerdir. Bit pazarında kolayca beyaz vintage bir gömlek bulabilir, erkek arkadaşınızın ya da oda arkadaşınızın beyaz iş gömleğini ödünç alabilir ya da sıkıcı beyaz gömleğinizi basit aksesuarlarla 6 farklı şekilde şıklaştırabilirsiniz.

Kendin-yap kıyafet FİKİRLERİ: Beyaz bir gömleğe aksesuarlarla nasıl yeniden tarz kazandırırsınız

You need to accept cookies to play this video

İhtiyacınız olanlar:

 • Beyaz gömlek
 • Aksesuarlar (kemerler, broşlar, manşetler, takılar, lastik tokalar, atkılar ve aklınıza gelebilecek her şey)

Yapılacaklar

1. Bir kemer veya şal kullanarak belini bağlayın
Bu özellikle oversize gömleklerde, üzerinize tam oturmayan vintage parçalarda ya da erkek arkadaşınızdan veya oda arkadaşınızdan ödünç aldığınız düz iş gömleğinde mükemmel bir şekilde işe yarar.

2. Yakanızı değiştirin
Saç tokaları sadece bukleleri kontrol altına almak için değildir. Onları düz bir gömleğe cazibe katmak için de kullanabilirsiniz. Basitçe yakaya takın ve işte yeniden stil verilmiş parti parçanız hazır

3. Sıkıcı düğmeler yerine küpeleri kullanın
Sıkıcı bir iş gömleğini ofisten kıyafetinden parti kıyafetine çevirmenin kolay ve etkili bir yolu. Ayrıca hiç takmadığınız vintage küpelerinizi kullanmak için bir fırsat. Kancasına bağlayıp, onları düğme deliklerine yerleştirmenin en iyi yolu mevcut düğmenin altından geçirmektir. Eğer bu işe yaramazsa bir kancalı iğne yardımıyla onları düğmenin ters tarafından sabitleyebilirsiniz.

4. Tamamen iliklenmiş yakanın altına kısa bir kolye takın
Erkekler gevşemek istediklerinde gömleklerinin yakasındaki düğmeleri açarlar. Siz de tam tersini yapabilirsiniz ama bu görünümü öne çıkaracak aksesuarlarınız varsa.

5. Göz alıcı broşlarla gömleğinize geçici makyaj yapın
Düz bir gömleği süslemek için broşları kullanmak tabii ki yeni bir konsept değil ama gözden düşmüş bir stil önerisi. İyi haber ise broşlar moda dünyasına geri döndü! Alışılmışın dışında yerleştirmeler ve üst üste kullanımlar ise modern broş stilinizi büyükannelerimizin stilinden ayrıyor. Teyzenizin mücevher zulasını karıştırın ve gömleklerinize haftanın her günü yeniden stil verin.

6. Kollarınızı sıyırın
ve bluzlarınıza yeniden stil verme işine girişin. Bu ayrıca oversize gömlekler için de harika bir stil önerisi. Cesur paçalar, esnek bilezikler ya da süslü saç lastikleri sadece görünümünüzü şıklaştırmayacak ve kollarınızın ellerinizin üstüne düşmesini engellemeyecek aynı zamanda fazla kumaşla kabarık bir kol etkisi yaratacaksınız.

Uzun ömürlü olması için beyaz gömleğinizi nasıl yıkamalısınız?

Kendin-yap kıyafet rehberimizde uzmanlaştığınızda düz beyaz gömlekleriniz çok daha fazlası haline gelecek. Çamaşır yıkama rutininizin de onları temiz ve yepyeni tutmasına dikkat edin!

İşte beyaz gömleğinizi uzun ömürlü ve bembeyaz tutmak için bazı öneriler:

 • Her zaman beyazlarınızı ayrı yıkayın
 • Çamaşır makinenizi temiz tutun - makinenizin kapağındaki tortu
 • beyaz kıyafetlerinizin üzerine sinebilir
 • Lekeleri önceden temizleyin
 • Önerilen ısıda yıkayın
 • Perwoll Beyaz & Doku kullanın ... Perwoll, kıyafetlerinizin beyazlığını ağartmadan korur. Özel formülü dokuları güçlendirir ve yatıştırır, böylece ışığı daha eşit yansıtırlar ve daha beyaz görünürler
 • UV ışınlarının beyazlatıcı etkisinden yararlanmak için güneş ışığında kurutun

İlgili Makaleler

 • En sürdürülebilir kumaşlar

  Sürdürülebilir moda kumaşları dünyasında kimin kim olduğunu görün

 • Perwoll Yenileme Beyaz

  Beyaz giysilerinizin parlaklığını koruyun ve matlaşmasını önleyin

 • 1 beyaz gömlek 6 farklı tarz: süsler

  6 seçkin görünüm için düz beyaz bir gömlekle nasıl tarz yaratırsınız