Skip to Content

Süslerle bir gömleğe 6 farklı tarz yansıtın

Kıyafetlerinizi minimum eforla ileri dönüştürmek istemez misiniz? Doğru kendin-yap kıyafet ipuçlarıyla küçük bir kapsül gardırop bile uzun süre işinizi görebilir. Videomuz, eskiden sevdiğiniz bir beyaz gömleği minimum efor ve bilgiyle süslü bir gömleğe dönüştürmek için uygulayabileceğiniz 6 farklı tekniği sizlerle paylaşıyor.

Neden kıyafetlerinizi ileri dönüştürmelisiniz?

Tabii ki kullanmadığınız eski beyaz gömleğinizi atabilirdiniz ama 'Perwoll ile Modası Geçmez' !  Tam tersi, onu boş bir kanvas olarak düşünün ve minimum eforla neler yapabileceğinizi hayal edin.

Video serimizin ilk bölümünde bir gömlekle sadece aksesuar kullanarak nasıl yeniden stil yaratabileceğinizi gösterdik. Bu bölümde ise beyaz bir gömleği kalıcı ya da yarı-kalıcı süslerle nasıl öne çıkarabileceğinizi açıklayacağız. Üçüncü bölüm ise keserek, döndürerek ya da çevirerek bir gömleği nasıl değiştirebileceğiniz konusunda size rehberlik edecek.

Kendin-yap kıyafet fikirleri: Süslerle bir gömleği nasıl yeniden tasarlarız?

You need to accept cookies to play this video

İhtiyacınız olanlar:

 • Beyaz bir gömlek
 • Süsler (inciler veya boncuklar, dekoratif kumaş ya da ütüyle yapıştırılan yamalar, kumaş boyası, dekoratif kurdele, pul şeridi...)
 • Aletler (iğne-iplik, yapıştırıcılı ya da ütüyle yapıştırılan bant, makas, kumaş yapıştırıcısı, ütü)

Yapılacaklar:

1. İncilerden bir yaka ekleyin
Dekoratif inciler, boncuklar ya da yaka düğmeleri yakanızı canlandıracak! Monokrom bir tarz için biz, düz beyaz yakaya farklı boyutlarda inciler ve inci bir süs dikmeyi tercih ettik. Daha kolay bir alternatif arıyorsanız kumaş yapıştırıcısı bile kullanabilirsiniz. Eğer bir parti görünümü istiyorsanız incileri boncuklar veya pullarla değiştirebilirsiniz. Diğer bir yandan çiviler ise daha punk bir görünüm sağlayabilir. İşi hayal gücünüze bırakın ve kendi moda ilhamınıza kulak verin!

2. Ceplerinizi canlandırın
Sıkıcı beyaz göğüs ceplerinin modası çoktan geçti bile. Onun yerine flamingo baskılı cebinizle vahşi kuşların üzerinizde uçmasına izin verin. Biz tek gecelik gömlek dönüşümü için eğlenceli bir kumaşın artan parçasını ve kendinden yapışkanlı onarma bantını kullandık.Daha kalıcı bir çözüm için ütüyle yapıştırılan bantları kullanabilirsiniz ya da basitçe kumaşı dikebilirsiniz.

3. Düğmeler
Kıyafetlerinizi ileri dönüştürmenin en basit yolu kesinlikle sıkıcı düğmelerinizi eğlenceli olanlarla değiştirmek. Sıkıcı düz düğmeleri kesin ve onların yerine renkli cıvıl cıvıl alternatifleri deneyin. Biz yıldız şekilli gümüş düğmeleri seçtik ...

4. Maviye boyayın
Kumaş boyası farklı şekillerde, renklerde ve boyutlarda olabilir. Biz sprey boyayı çok sevdik çünkü kullanımı çok kolay ve güzel bir suluboya etkisi yaratıyor. Sadece etraftaki yüzeyleri korumaya dikkat edin, eldiven giyin ve gömleğinizin ön ve arka tarafı arasına su geçirmez koruyucu bir katman koyun. Denizkızı görünümünüzü altın kemerle de tamamlayabilirsniz.

5. İğneyle tutturun
Punk dönemlerinden beri çengelli iğneler kendin-yap moda ilhamı vermeye devam ediyorlar. Biz geniş bir gömleğin belini daraltmak için aşırı büyük çengelli iğneler kullandık ve onları büyük dekoratif kurdellerle süsledik.

6. Güle güle giyin!
Kıyafetlerinizi ileriye dönüştürmeyi ne kadar sevdiğinizi ışıltılı altın harflerle dünyaya duyurun. Pul bandınızı kumaş yapıştırıcısıyla yapıştırın veya daha kalıcı bir çözüm için kumaşa dikin.

Süslerle dolu ileri dönüştürülmüş kıyafetlerinizi nasıl yıkamalısınız?

Kendin-yap kıyafet önerilerimizi uyguladığınızda sade beyaz gömleğiniz artık o kadar da sade görünmeyecek. Perwoll Beyaz & Doku ile çamaşır yıkama rutininizin de buna uygun olduğuna emin olun. Ayrıca kumaş yapıştırıcısı, kumaş boyası, pul veya ütü yapıştırıcılarının yıkama gereksinimlerinin kumaşınkinden farklı olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Süslediğiniz gömleğinizi ilk kez yıkarken kontrol etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

 • 5 adımda kapsül gardırop

  Koleksiyonunuzu azaltmak için kapsül gardırop listemize göz atın

 • Haz ve Şehir

  Hızlı moda dünyasında hayatta kalmaya çalışan kıyafetlerin maceraları

 • Perwoll Beyaz

  Perwoll’ün Yeni “3’lü Yenileme Teknolojisi” Perwoll hassas bakım deterjanı, giysileriniz için hassas temizlik sağlarken; renk, doku ve ferahlığını yeniler.