Perwoll Perwoll Perwoll

#Yenileyin

İleri dönüşüm için neler yapabilirsiniz?

Muhteşem üçlü: Yünlü bir kazağı onarmak için 3 kendin-yap fikri

Yün kazaklar eskidikçe daha da güzelleşir ancak delikleri nasıl onaracağınızı biliyorsanız. Yün çok değerli bir doğal kaynak ve harika çok yönlü bir dokudur. Deliklere, takılmaya ve güve yeniklerine çok yatkın bir materyaldir fakat aynı zamanda tamir etmesi de bir o kadar kolaydır. Üstelik dikiş dikmeyi bilmiyorsanız bile. Bu basit yöntemlerle onları tamir edin!

Yünlü bir kazağı onarın - kıyafetleri dikmek için basit öneriler

Nelere ihtiyacınız var:

  • Hasar görmüş bir yün kazak
  • İğne ve iplik
  • Süsleme için boncuklar, payetler veya suni elmaslar
  • Dirsek yamaları

 

Nasıl yapacaksınız:

1. Yünle ilgili en yaygın sorunlardan biri sivri objelere, ağaç dallarına ve hatta kendi takılarınızı kolaylıkla takılması. Kazağınızdaki deliği, ipliği tam olarak geldiği yerden geri çekerek onarabilirsiniz. Düzensiz görünümü düzeltmek için ise takılan ipliği çektiğiniz noktayı süsleyebilirsiniz.

Step 1: fix a hole in your jumper by pulling the yarn back through exactly where it came from

2. Güve deliklerini de kendiniz dikmeniz kolaydır fakat siz deliği onardıktan sonra bile hasar muhtemelen görünür olacaktır. Tersten dikin ve deliği çevreleyen bütün ilmekleri bir araya toplandığınıza emin olun. Daha sonra süslemek için boncuk ekleyin. Güve deliklerini tamir etmek için diğer bir dikiş tekniği için Kintsugi yazımıza göz atın.

Step 2: darn moth holes in your jumper and hide the damage by easily sewing yourself some beads as embellishment

3. Nasıldır bilirsiniz, bütün günü kafanız kitaba gömülü bir şekilde kütüphanede harcarsınız sonra eve gelip farkedersiniz ki dirsekleriniz kazağınızın kollarından dışarı çıkıyor. Dağınık öğrenci görünümünden kurtulup düzenli kütüphaneci görünümüne bürünmek için kazağınızın giydikçe yırtılan yerlerine dirsek yamaları ekleyin. Tabii ki bu yamaları sıfırdan da yapabilirsiniz fakat çoğu fikrimizde olduğu gibi bunu da hazır yamaları kullanarak kolaylaştırdık. Kullandıklarımızdan deri olanın kendi dikiş delikleri bile vardı. Bu yüzden dikişler hakkında bile endişelenmenize gerek yok.

Step 3: another fantastic sewing idea: sew elbow patches to the parts of your jumper that suffers the most wear and tear