Skip to Content
İki el bir elbise askısı üzerindeki yün kazakların arasından geçiyor

Yün deterjanı: yünlüler ve narin çamaşırları nazikçe yıkama

Favori yün ya da kaşmir kazağınızın olabildiğince uzun süre dayanmasını ister misiniz? Bu durumda o, yoğun bakıma ihtiyaç duyar. Perwoll Yünlüler ve Narinler ‘in bakım gücünü, yün giysilerinize ya da özellikle hassas favori parçalarınıza ekstra yumuşaklık ve teninizde hoş bir his vermesi için kullanınız.

Neden yünlüler ve narinler için deterjan bu kadar önemli?

Olabildiğince daha uzun süre keyfini sürebilmek adına hassas giysileriniz için nazik bir temizleme ister misiniz? İpek gibi narinler ve yünlüler için özel deterjanlarla bu mümkün. Merino yün gibi narin materyallerin liflerinin deterjanla iyi bakılmasını ve etkilenmemelerini sağlarlar. Perwoll gibi yün deterjanları, ağartıcı ya da parlatıcılar içermez ve onun yerine sabun ve temizleme için enzimlere güvenirler. Lifleri düzleştirir ve kıyafetlerin renklerinin parlaklıklarını korumasına yardımcı olur.

Çoğu yünlü ve narin çamaşırlar elde yıkamaya ya da çamaşır makinelerindeki özel hassas programlara uygundur. Yünlü deterjanları, düşük yıkama sıcaklığında bile etkili bir şekilde temizlenmesini sağlarlar. Su 30°C sıcaklığını aşmamalıdır. Sadece hafif kirli giysiler için 20°C’de soğuk yıkama zaten yeterlidir. Hassas yıkama giysilerin şeklini korur, daha az yumru oluşmasını sağlar. Giysiniz için en uygun yıkama sıcaklığını bulmak için en iyi yol, giysinizin içindeki dikilmiş çamaşır etiketine göz atmaktır. Orada nasıl yıkayıp yıkamamanız gerektiğine dair bütün önemli bilgileri bulabilirsiniz.

Ek olarak, yünlü ve narin çamaşırlarınızı çamaşır makinesinde sadece düşük devirde sıkmalısınız. Yıkamadan sonra, giysileri şekle sokunuz ve şekillerini kaybetmemeleri için yatırarak kurumasını sağlayınız.

Yünlüler, deterjan ve yumuşatıcı ile birlikte mi yıkanıyor?

Yün, ipek ya da kuş tüyü gibi hassas lifleri yıkamak için içgüdü gereklidir. Yünlü deterjanlarının aktif içerik kombinasyonları, liflerin yumuşacık kalmasını sağlıyor. Perwoll Yünlüler ve Narinler hem sıvı hem de toz deterjan olarak buluyor. Seçim sizin.

Yünden lekeleri çıkarma: yünlü deterjanı yeterli mi?

Eğer pamuk gibi diğer malzemelerden yapılmış giysilerde göze hoş gelmeyen lekeler varsa Sil Her Şey için 1 gibi özel leke tuzları kullanabilirsiniz. Sonrasında örneğin Perwoll Yenileme ve Onarım Renk ve Doku ile kıyafetlerinizde daha yoğun renkler için ya da Perwoll Bakım ve Onarım ile giysilerinizden tiftik ve tüylenmeleri azalmak için uygun deterjanla tereddüt etmeden temizleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

  • Perwoll Yünlüler & Narinler

    Perwoll’ün Yeni “3’lü Yenileme Teknolojisi” Perwoll hassas bakım deterjanı, giysileriniz için hassas temizlik sağlarken; renk, doku ve ferahlığını yeniler.

  • Yıkama sembolleri

    Tekstil ürünlerinizi en iyi şekilde korumak için çok sayıda yıkama önerisi keşfedin.

  • Bikini yıkama: mayo için bakım ipuçları

    Mayolarınız eskimesin ve formda kalsın.