Perwoll Perwoll Perwoll

#Yenileyin

İleri dönüşüm için neler yapabilirsiniz?

Döndürerek ve keserek bir gömlek ile 6 farklı tarza sahip olun

Kendin-yap estetiğini sevdiniz mi? Kıyafetleri dönüştürmek kolaydır, hiç dikiş beceriniz olmasa bile!

 

Video serimizin ilk bölümünde kıyafetlerinizi sadece aksesuar kullanarak nasıl ileriye dönüştürebileceğinizi gösterdik. İkinci bölümde beyaz bir gömlek üzerinde kalıcı veya yarı-kalıcı süslemelerle nasıl kendin-yap kıyafet tasarlayabileceğinizi gösterdik. 3. bölümümüzde ise keserek ve katlayarak nasıl basit ve akıllıca kendin-yap kıyafetler üretebileceğinizi gösteriyoruz.

Kıyafetlerinizi Kendiniz Yapın: Beyaz bir gömlekle bükmeler ve kesimler kullanarak nasıl yeniden tarz oluşturulabilir

Kıyafetlerinizi Kendiniz Yapın Videosu: Beyaz bir gömlekle bükmeler ve kesimler kullanarak nasıl yeniden tarz oluşturulabilir

İhtiyacınız olanlar:

  • Beyaz bir gömlek
  • Makas
  • Aletler (iğne ve iplik veya onarıcı bant veya yapıştırıcı bant veya kumaş yapıştırıcısı)

 

Yapılacaklar:

1. Gömleğin arkasını kesin

1. Adım: kadın büyük gömleğinin arka kısmında zeki bir gömlek kesme fikri kullanıyor

Bu basit kesim rehberimiz özellikle çok dar veya hafif geniş gömlekleriniz için harika. Gömleğinizin arkasını ortasından boydan boya kesin (tabii öncesinde tebeşir veya yıkanabilir kalemle kumaşa düz bir çizgi çekmeyi unutmayın). Kesiği tamamlamanın en kolay yolu videoda da gösterildiği gibi yapıştırıcı bant. Daha kalıcı bir çözüm için ütüyle yapıştırılan onarma bantlarını kullanın ya da kenarlarından dikin, böylece kumaş aşınmaz. İşiniz bittiğinde sırtı açık bir şekilde giyebilirsiniz. Dar bir bluzun üzerine ya da sırtı açık bir şekilde de taşıyabilirsiniz. Bir diğer alternatif ise iki gevşek ucu bir ilmek gibi bir arada tutmak için broşlardan veya kancalı iğnelerden yardım almak.

2. Yakayı kurtarın

2. Adım: kadının kendin yap tarzında kesilen bu gömlek fikrinde açık omuzları var

Eğer eski kıyafetlerinizi ileri dönüştürmek istiyorsanız, kıyafetin beğendiğiniz kısımlarına odaklanmak iyi bir fikir. Yakası kazağınızla harika duran beyaz gömleğinizi düşünün. Modelini ya da kalıbını mı beğenmiyorsunuz? Ya da lekelendi/yırtıldı mı? Gömleğinizden vazgeçip yakasını tutabilirsiniz. Dar bir kazağın altına giymek için mükemmel bir tercih. Böylece gömleğin kazağın altında bol durmasından da kurtulmuş olacaksınız.

3. Yakayı ters çevirin

3. Adım: kadın eski gömleğinin yakasını saklayarak eski kıyafetlerine ileri dönüşüm yapıyor

Şimdiye kadarki en hızlı değişime hazır mısınız? Aynı zamanda da dekoltenizi harika gösterecek olana? Beyaz gömleğinizin üstündeki üç düğmeyi açın, yakayı içeri katlayın ve... İşte bu kadar basit! Akşam için hazırsınız.

4. Bükün ve çevirin

4. Adım: Kadının burada artık kendin yap kesme gömleğe ihtiyacı yok. Tek yaptığı şey, gömleğinin materyalini büküp onu omzu olmayan bir üste dönüştürmek

Beyaz bir gömlekte kalıcı olmayan değişiklikler de yapılabilir. Bazen sadece akıllıca bir çevirme hamlesi yeter de artar. Oversize bir gömleği kollarınızın altına düşürün, kollarını önünüzde çarpraz bir şekilde bağlayın. Kumaşın kayganlığına bağlı olarak düğümü sağlam tutmak için gizli bir çengelli iğne veya dekoratif bir broş kullanabilirsiniz.

5. Bağlayın ve içeri doğru ilikleyin

5. Adım: kadın gömleğiyle karnı açık bir şekilde yeniden tarz oluşturmak için gömleğini önüne bağlıyor

Duymayan kalmasın crop top modası geri döndü! Eğer yeni bir crop topa yatırım yapmak istemiyorsanız trendleri takip etmek için elinizdekileri değerlendirebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan yarısına kadar iliklenmiş oversize bir gömlek. İki ucu birbirine bağlayın ve pantolonunuzun içine sıkıştırın. Çekici ama bir o kadar da tatlı kombininiz hazır.

6. Döndürün ve ters çevirin

6. Adım: kadın, gömleği balıkçı yaka olacak şekilde yeniden tarz oluşturmak için gömleğin arkasını öne çeviriyor

Beyaz bir gömleği ters giymek, bu sade kıyafete şaşırtıcı derecede trend bir ışık veriyor. Balıkçı yaka etkisi için yakasına dokunmayın veya kayık yaka etkisi için içeriye kıvırın. Gömleğin arkası düz kesim olduğu için bir fazlalık oluşabilir. Bunu saklamak isterseniz bir kemer, atkı veya kravata ihtiyacınız olacak.

Kendin-yap estetiğinde kıyafetlerinizi nasıl yıkamalısınız

Eski kıyafetlerinizi ileri dönüştürdünüz, şimdi ise onları ilk günkü gibi yeni tutmak istiyorsunuz. Perwoll Beyaz & Doku beyaz kumaş dokularını yatıştırır ve saf görünüşlerini daha uzun süre korur. Eğer gömleğinizi kestiyseniz, kestiğiniz uçların yıpranmaması için bu uçları dikmeyi veya ütüyle yapışan bantlarla tutturmayı unutmayın.